Details
These are a thinner version of our Micro-Aul Channel so are much less expensive but with the same great features
Additional Information
| Suggested Uses |
interior design, |
|---|---|
| Led Color | N/A |
| Mounting Options | Double Sided Tape, Ceiling Mount, Silicone Adhesive or Zip Ties, Wall Mount |
| Voltage | 12/24v |
| Wattage | n/a |
| Product Size (L)x(W)x(H) | (L) 39.4'' x (W) .7" (11/16") x (H) .27 (1/4+") 1M x 16.8mm x 7mm |
| Strip Width | 8mm or 10mm (12mm max) |
| Strip Thickness | 6.8mm max |
| Comes With | 1x Frosted Lens Cover, 1x End Cap, 1x Wire Cap, 2x Mounting Bracket, 2x Screws |
| Available Options | Cupplers for joining sections together |
